Р›С–тАкцент
 
 РЈРєСЂР°С—РЅСЃСЊРєa літературнa газетa
 
 
 
  Поетичні майстерні
 
 Р‘СѓРєРІРѕС—РґКРИМСЬКА ВІЙНА У ПРОРОЧИХ ВІЗІЯХ ШЕВЧЕНКА Надрукувати Надіслати електронною поштою

З якими тільки  історичними подіями не порівнюють нинішню кризову ситуацію в нашій державі,  а надто нахабне, нічим не оправдане,  вторгнення Росії у Крим – територію суверенної України! Що поробиш, шукати пояснень  соціально-політичним проблемам змушує не тільки громадянський обов’язок, а й вперта звичка історії розвиватися по спіралі,  ховаючи коріння сьогочасних соціально-політичних явищ в попередніх століттях. І одну з таких історичних аналогій, майже дзеркальну, підказує нам всевидющий пророчий Геній Тараса Шевченка. 

Детальніше...
 
Вірші Галини Тарасюк та Олесі Сандиги – білоруською Надрукувати Надіслати електронною поштою
Великим портретом   Тараса Григоровича  Шевченка починається  11-е, березневе, число популярного в Білорусі часопису  «Літаратура і мастацтва»,   присвячене  200-літньому ювілею  геніального Поета  України, слов’янського світу та всієї  людськості.
Детальніше...
 
ВОЛОДИМИР ІВАСЮК: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВЖДИ Надрукувати Надіслати електронною поштою

Роздуми над книжкою В. Перкуна «Володимир Івасюк»

4 березня  геніальному  композитору, поету, музиканту, Герою України,  Володимиру Івасюкові виповнилося  б 65 років.  Як би мені  хотілося  написати про цю  дату в теперішньому часі! Та, на жаль, уже 35 років минуло, як його, 30-річного, знаменитого на весь світ автора «Червоної рути», тоталітарна  система  чужої українцям  імперії змусили покинути цю землю…І ще в підступніший спосіб,  як 150 років тому – Тараса   Шевченка. 

Детальніше...
 
ШЕВЧЕНКІВСЬКА ЗУСТРІЧ. КИЇВ – МОСКВА – ПЕРЕДЄЛКІНО Надрукувати Надіслати електронною поштою
21  лютого 2014 р. Галина Тарасюк взяла  участь у  Міжнародній літературному форумі, присвяченому 200-літтю з дня народження Т.Г.Шевченка, який зорганізували Міжнародна  спільнота письменницьких спілок Росії,  Союз письменників Росії та Український  фонд культури. Відбувся  зустріч українських і російських письменників у знаменитому Будинку творчості  письменників ­ "Передєлкіно". 
Детальніше...
 
КОРОЛЕВА УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ Надрукувати Надіслати електронною поштою

  

20 грудня 2013 року працівники Заставнівської ЦРБ спільно з учителями-філологами Заставнівської Гімназії Загарією Р.П. та Пітик М.М., а також із учнями Заставнівської Гімназії, та істориком-краєзнавцем Кушніром Ю.А. провели цікаву скайп-конференцію в стінах Інтернет-центру бібліотеки разом із Г.Т.Тарасюк. 

http://zcrb.at.ua/news/literaturna_zustrich_iz_galinoju_tarasjuk_skajp_spilkuvannja/2013-12-24-69 

 


Новинки

B13.JPG
...