Р›С–тАкцент
 
 РЈРєСЂР°С—РЅСЃСЊРєa літературнa газетa
 
 
 
  Поетичні майстерні
 
 Р‘СѓРєРІРѕС—РґCекрети і таємниці літературної творчості Надрукувати Надіслати електронною поштою
10-го квітня 2012 року на запрошення професора Олександра Ярового  Галина Тарасюк зустрілася з другокурсниками  творчого відділення Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка і провела з ними практичне заняття на тему: секрети і таємниці літературної творчості, поділившись власним досвідом  письменника, який успішно працює у різних жанрах: поезії, прози, публіцистики і перекладу. 
Як зізналася письменниця, освоюючи різні жанри, вона ніколи їх не «змішувала», і завжди була прихильницею «чистоти жанрів». Вважає, що проза має бути прозою, поезія – поезією, а публіцистика – публіцистикою. Як переконалася на власному досвіді, жанри «ревниві» і потребують досконального оволодіння ними. 
Одним з «найревнивіших» жанрів письменниця вважає прозу, яка вимагає повної самовіддачі, ерудиції, знання, тяжкої щоденної праці і, звичайно, життєвого досвіду. Всім відомо, що на письменника не можливо вивчитися, ним треба народитися. Але, чи усвідомлюють самі письменники, що кожен з них приходить у цей світ не просто з літературним  талантом, а з власним стилем, власним  жанровим мисленням, визначеним колом тем, і навіть, хоч і видається це дивним, певною ідейною ангажованістю. Власне, тим,  що   називають «призначення», «завданням» літератури. 
Сама письменниця  вірить у вищу місію літератури  і тому не розуміє, як можна одне писати, інше думати, а третє робити. Бо самій їй  кожну хвилину натхнення, послану з «горніх», доводиться відробляти і заробляти не тільки чесним життям, а й громадянською позицією і вчинками, які не завжди сприймаються нинішньою конформістською інтелігенцією. 
Як це було у випадку з колишніми керівниками НСПУ Яворівським, Кримом і Шклярем, яких вона єдина з членів НСПУ справедливо звинуватила у прихованому розкраданні спілчанського майна,   за що була вигнана колегами із Спілки і роботи. Але вона не збиралася відступати, і все зробила, щоб  довести факти зловживання. В результаті через 4 роки боротьби її вчинок був оцінений, а сама вона на з’їзді НСПУ 19 листопада 2011 році, була  реабілітована,  поновлена в рядах Спілки і навіть обрана головою контрольно-ревізійної комісії.  
Письменниця вважає, що  в кожного письменника  – свій хрест. І своя місія на цій землі. І свій спит перед людьми і совістю. І до цього треба бути готовим всім, хто ступив на стезю до храму Літератури, – сказала на завершення Галина Тарасюк, побажавши юним митцям здоров’я, щастя і успіхів.
 


Новинки

B19.JPG
...