Р›С–тАкцент
 
 РЈРєСЂР°С—РЅСЃСЊРєa літературнa газетa
 
 
 
  Поетичні майстерні
 
 Р‘СѓРєРІРѕС—РґНіжинський педагогічний університет Надрукувати Надіслати електронною поштою
11 квітня Галина Тарасюк виступила перед студентами філологічного факультету Ніжинського педагогічного університету імені Миколи Гоголя. Зустріч відбувалася в Гоголівській залі-світлиці. Представляв письменницю студентам декан філологічного факультету, відомий літературознавець, поет, прозаїк, публіцист, автор багатьох наукових праць і художніх творів Олександр Вадимович Забарний. 
Взявши слово, Галина Тарасюк зізналася, що давно мріяла побувати в знаменитому Ніжинському університеті, одному з найперших навчальних закладів України, який починався з гімназії, в якій навчалися  такі літературні генії як  Микола Гоголь, Євген Гребінка… Та й взагалі, за  200 років  свого бурхливого і мінливого життя заклад був і колискою  наукових і літературних знаменитостей для Російської імперії, і кузнею незборимого українського духа.  
Серед цих великих людей вона бачить і  передостаннього ректора  Ніжинського університету світлої пам’яті  Федора Степановича Арвата.   Про цю надзвичайно чесну, добру людину в Галини Тарасюк збереглися спогади з тих далеких 70-х, коли вона навчалася в Чернівецькому  університеті, на філологічному факультеті,  деканом якого був Федір Степанович. 
Не прості то були часи, тим більше, для студентів, яких  звинувачували в українському націоналізмі… Особисто  її не раз рятувала від нагінок і навіть виключення з університету надзвичайна  порядність і мужність   декана Федора Степановича Арвата. Крім того, він поважав її як творчу особистість, не тільки допоміг перейти із заочного відділення на стаціонарне, а дав  дозвіл, що тобі було неймовірним, на право вільного відвідування лекцій, створивши таким чином усі умови для інтенсивного вивчення улюблених предметів – мови й літератури, а також для творчості і… підробітку в молодіжній газеті, що було дуже важливим для бідної студентки. 
Подякувати своєму янголу-охоронцю за його земне життя Галина Тарасюк не  встигла.   І щаслива, що нарешті зробила це у світлі дні перед Великим святом Воскресіння Господнього та ще й у стінах такого прекрасного навчального закладу,  який став останньою робітнею і дітищем незабутнього Федора Степановича Арвата.
Завершилася зустріч Г.Тарасюк з філологами розмовою про її творчість, про літературне життя Ніжинського університету,  про сучасний літературний процес, його морально-етичні засади, потенціал молодих сил, які прийшли і йдуть в літературу під знаком свободи слова.
Надзвичайно велике враження на письменницю справило відвідання університетського історичного музею, унікальної картинної галереї і, звичайно, літературно-меморіального музею її  улюбленого прозаїка Миколи Васильовича Гоголя.
 


Новинки

B14.JPG
...