Р›С–тАкцент
 
 РЈРєСЂР°С—РЅСЃСЊРєa літературнa газетa
 
 
 
  Поетичні майстерні
 
 Р‘СѓРєРІРѕС—РґВідкриття пам’ятного Знаку Книзі в Академії СБУ Надрукувати Надіслати електронною поштою

Нещодавно Національна академія Служби безпеки України урочисто відсвяткувала День випускника. Привітати п’ятикурсників із завершенням повного курсу навчання в Академії прийшли представники Всеукраїнської громадської організації ветеранів СБ України “Щит” – Голова ради Микола Демиденко, заступник голови ради Едуард Горбоконь, член ради Альберт Діченко, а також народний артист України Олег Дзюба.

Ректор НА СБ України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал-майор Євген Скулиш разом з гостями свята вручив курсантам нагрудний пам’ятний знак “Випускник-2012 року” та “Настанову випускникам” з рекомендаціями й основними принципами Кодексу честі офіцера Української спецслужби.  Звертаючись до випускників, член ради Всеукраїнської громадської організації ветеранів СБ України “Щит” Альберт Діченко побажав їм мужності, сили, відваги, безмежної віри в Україну, незгасаючої любові до неї, як до матері, і наголосив, що саме від них залежить, якою Україна буде завтра. Напередодні випуску запальними патріотичними піснями курсантів привітав і Олег Дзюба, народний артист України.

День випускника був насичений багатьма святковими заходами. Зокрема, курсанти 5 курсу продемонстрували присутнім свої танцювальні вміння, виконавши незабутній офіцерський вальс. У цей день випускники на чолі з керівництвом Академії  висадили дерева в академічному сквері випускників на добру і довгу згадку про себе.

Керівництво Академії, курсанти та гості відвідали парк Слави і вшанували полеглих героїв України, борців за її незалежність, поклавши квіти на меморіалі Вічної слави до могили Невідомому солдатові.
Свято продовжилося врученням дипломів магістрів та спеціалістів за фахом “Правознавство” та “Філологія” і присвоєнням першого військового звання “лейтенант”. А розпочалось воно з неординарної події – відкриття пам’ятного Знаку Книзі. Тут доречно буде сказати  про славні традиції Академії – кожен її випуск прагне залишити добру пам’ять по собі. Випускники 2011 року заклали академічний сквер випускників, а курсанти-випускники 2012 року за підтримки науково-педагогічного складу Національної академії СБ України виступили з творчою ініціативою – встановити на головній алеї рідного ВНЗ монумент Книзі – символу прагнення до знань, оволодіння вміннями й навичками професії оперативного співробітника Служби безпеки України, духовної сили, яка додає мужності в подоланні труднощів у боротьбі за істину та вічну мудрість, адже, за словами І. Франка, “книги – морська глибина”, з яких можна вічно черпати знання, творче натхнення, справді патріотичні почуття.

Апогеєм церемонії відкриття стало традиційно урочисте перерізання святкової стрічки, яке здійснили почесні гості заходу разом з ректором НА СБ України, генерал-майором Євгеном Скулишем. Ректор Академії наголосив на важливості та значущості встановлення на території навчального закладу пам’ятного Знаку Книзі – одному з найцінніших надбань людства, носія істини та мудрості, у якому навіки закарбовані історія, сьогодення та передбачувана, очікувана віками щаслива прийдешність.

“Ми віддаємо шану творцям книг, – сказав очільник Академії, – адже протягом століть знищено неоціненні надбання – наукову і художню літературу, і нині настав час пошанувати імена тих, хто передавав майбутнім поколінням здобутки минулого, прагнув побачити будущину, – сучасну молодь – освіченою, з достатньо високим рівнем знань. Наші студенти, слухачі і загалом юнаки та дівчата виправдовують їхні сподівання, черпаючи з джерела знань – книг – розум, натхнення, любов до життя і людини. І пам’ятний Знак Книзі нагадуватиме кожному з нас про незнищенне й навчатиме берегти Книгу, здобувати з  неї дивнії перла знань”.

Присутня на святі член Національної спілки письменників України Галина Тарасюк у своєму виступі  зізналася, що зворушена цією подією. А ще більше тим, що моральними імперативами навчального та виховного процесу захисників України в Академії є духовність, повага до рідної мови, до літератури і мистецтва як неперебутніх скарбів народу і держави. Навряд чи  який гуманітарний навчальний заклад стільки приділяє уваги зустрічам з письменниками, проводить презентації книг, літературні вечори. Так, в Академії побували лауреати Шевченківської премії Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький і Петро Перебийніс, поет і драматург Валерій Герасимчук, голова Національної спілки письменників, головний редактор журналу “Київ” Віктор Баранов, директор Національного музею Тараса Шевченка в Києві поетеса Наталя Клименко, поетеса Тетяна Домашенко, головний редактор журналу “Дніпро”, поет-пісняр Микола Луків, головний редактор “Української літературної газети” Михайло Сидоржевський, письменник-перекладач, поліглот, академік-фізик Іван Дзюб. “Я мала честь, – каже письменниця, – неодноразово зустрічатися з курсантами та слухачами Академії й зрозуміла, що любов і шана до Книги притаманні цим інтелігентним людям”. Та й самі вихованці та педагоги Академії беруть участь у літературному процесі, в різноманітних заходах, як-от Міжнародний конкурс української мови ім. П. Яцика. Є серед курсантів і лауреати Міжнародної українсько-німецької премії ім. Олеся Гончара (Адамович Алла – 2011 р., Олондарь Валерія – 2012 р.). Про потужний творчий потенціал студентів і педагогів свідчить альманах “Вогонь в одежі слова”, який побачив світ минулого року, а нині почала виходити академічна газета “Без грифу секретності”. І ось ще доказ того, що українська інтелігенція і працівники Служби безпеки роблять одну велику справу – во славу держави України.

У світі  монументів  Книзі не набереться й десятка. Але вони стоять у країнах, які обрали девізом свого поступу Духовність. Сьогодні цей Знак вознісся над Україною, – сказала письменниця.
Учасники свята поклали синьо-жовті квіти до витонченої форми гранітної стели “Книга – джерело знань”, що віднині прикрашатиме центральний вхід до Національної академії СБ України,  підкреслюючи величезне значення книги у повсякденній діяльності відомчого навчального закладу.

Подальші урочистості відбувалися на плацу Академії. Випускників із завершенням навчання привітали Голова Служби безпеки України, генерал-лейтенант Ігор Калінін, перший заступник Голови СБ України, генерал-полковник Петро Шатковський, Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін, Голова Наглядової ради Валерій Маліков та ректор НА СБ України, генерал-майор Євген Скулиш. До урочистостей долучились представники вищих навчальних закладів та керівники Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, а також рідні та друзі випускників.

Цього року Національна академія СБ України випустила нове покоління офіцерів спецслужби – молодих лейтенантів, які продовжать гідно нести військову службу в регіональних органах та підрозділах Служби безпеки України. Від керівництва Академії п’ятикурсники отримали перші офіцерські погони та дипломи про повну вищу освіту. Голова СБ України, генерал-лейтенант Ігор Калінін особисто вручив дипломи з відзнакою випускникам-відмінникам та привітав усіх присутніх, наголосивши, що сьогодні нам потрібні офіцери нової генерації, яким притаманні повага до Закону, відданість інтересам Української держави й народу, глибокі знання та патріотизм.

Ректор НА СБ України, генерал-майор Євген Скулиш під час заходів зазначив, що вірить у фахівців нової генерації української контррозвідки, певен, що вони стануть зразковими співробітниками Української спецслужби, зміцнюючи авторитет нашої держави у світі та сприяючи співробітництву з країнами-сусідами, захищаючи престиж і відстоюючи високу відповідальність за безпеку України у світі. 
Окрім вручення дипломів, на урочистій церемонії за особливі досягнення, наполегливість та ініціативу кращі випускники отримали грамоти. Листи-подяки за високий рівень успішності, спортивні досягнення, громадянську зрілість та зразкове виховання дітей отримали і батьки найбільш успішних курсантів.

З року в рік Національна академія СБ України, як відомчий вищий навчальний заклад, плекає кадровий потенціал Служби безпеки України, готує гідну фахову зміну, яка обрала складну, відповідальну і водночас почесну професію  співробітника органів державної безпеки. Саме їм належить  стояти на сторожі дотримання принципів законності та гуманності, служити українському народові, оберігати незалежність і територіальну цілісність України. 

Святкова церемонія випуску завершилася зворушливим прощанням молодих лейтенантів з бойовим прапором Академії, урочистим маршем, оплесками та привітаннями.

 


Новинки

B18.JPG
...