Р›С–тАкцент
 
 РЈРєСЂР°С—РЅСЃСЊРєa літературнa газетa
 
 
 
  Поетичні майстерні
 
 Р‘СѓРєРІРѕС—Рґ«Ще жоден автор не став сам по собі всесвітньо відомим…» Надрукувати Надіслати електронною поштою

Сучасну українську літературу ми знаємо не так вже й добре. Звичайно, в епоху всюдисущого Інтернету у когось ці слова можуть викликати усмішку. Але ж ми, як і в часи Пушкіна, «ленивы и нелюбопытны», і зазвичай звертаємо увагу на те, що більше розкручене, що на виду. А в першу чергу розкручуються, звісна справа, комерційні проекти, які не завжди відображають найхарактерніші, глибинні процеси, що відбуваються в національний літературі. Почавши перемовини з українською стороною про публікацію на сторінках «Нёмана» сучасних українських поетів і прозаїків, ми виходили ще й з того, що в нашім журналі взагалі уже якось давненько не з’являлися твори письменників одного з найближчих нам народів. А сприяла нам з цією публікацією Галина Тарасюк, яка також люб’язно погодилась відповісти на кілька запитань.

 

Алєсь БАДАК: – Галино Тимофіївно, чому після видання стількох поетичних книг, після визнання Вас як поета, Ви раптом безповоротно пішли у прозу? Може зараз не час поезії? Чи сьогодні поет в Україні – «не більше, як поет»?

Галина ТАРАСЮК: – Справа в тому, що мій шлях в літературу почався в кінці далеких 60-х і – з прози. Десь в старших класах, звичайно, під впливом шістдесятників і свого батька, який мене виховував на традиціях класичної літератури, я написала зо два десятки новел – всю правду-матку про світ, в якому жила: колгоспне село, загублене у степах України. І весь цей доробок надіслала у молодіжну газету «Комсомольське плем’я», навіть не сподіваючись, що його надрукують. Але на моє щастя в тій редакції працювало кілька молодих письменників, яких мої новели чимось вразили. Кілька з них надрукували, а решта розійшлась «по руках і шухлядах», що тоді було ознакою визнання. Так несподівано до мене прийшла слава. Але, незважаючи на те, що згодом мене як молоде дарування підтримали відомі письменники Ірина Вільде, Володимир Бабляк, Роман Іваничук, Іван Свариник, книжка прози так і не вийшла: «декому» моя наївна творчість видалася наслідуванням Кафки і Джойса (про яких я тоді навіть не чула), і, зрозуміло, не вписувалася в рамки соцреалізму…. Але це не збило мене з «путі істинного». На щастя, я була надто молода для розчарувань і просто… почала писати вірші. І вже за першу поетичну книжку з благословення незабутнього Павла Загребельного мене прийняли в члени Спілки письменників СРСР. Потім була творча пауза, заповнена рутиною журналістської праці, вихованням дітей, різними родинними проблемами та ідеологічними перипетіями в дусі того часу, і тільки в роки Перебудови я знову відчула, що «Поет і навіть більше, як Поет». Результат – вісім поетичних збірок, і дев’ята – «Свет родника», яка вийшла в перекладах російською в «Советском писателе». Далі були 90-ті: бурхлива громадсько-політична діяльність і повна свобода творчості, що й було стимулом взятися за прозу, за якою, правду кажучи, дуже тужила. Мій перший роман «Смерть – сестра моєї самотності», як писали згодом критики, став «першим українським бестселером» і викликав неабиякий скандал. А все тому, що намагаючись дати об’єктивну оцінку суспільно-політичним подіям, які відбувалися в країні, я мимоволі порушила і ті морально-етичні проблеми, про які раніше не прийнято було писати. Але часи, на щастя, були вже інші. Однак скоро мій «єретичний» соціально-політичний роман «затьмили» фривольно-розкуті твори т.з. постмодерністів. Ці автори були молодші за мене, не обтяжені гірким досвідом невдач, політичних переслідувань, вільні від комплексів, і звісно, сприйняли свободу слова не як довгождану можливість нарешті сказати свою сіросвитну правду про всі ті пекучі проблеми, як накопичувались у суспільсті і, врешті, розвалили Радянський Союз, а як… не регламентовану свободу самовираження.
Та все ж я зрозуміла, що прийшла і моя пора. Оскільки у провінційної влади своє «розуміння» свободи слова, у 2000-го році змушена була переїхати до столиці. Слава Богу, переїзд пішов на користь. За минулі 12 років я написала і видала 12 прозових книг, кожна з яких була відзначена літературною премією. Та попри все це знову виявилось, що я не вписуюсь у загальноприйняті «постмодерні» літературні «рамки», але вже як… соцреаліст. Такий парадокс. Щоб наші вчені не ламали собі мудрі голови, я сама як дипломолваний філолог визначила свій стиль, назвавши його «абсурдним реалізмом». Усе це я розказую не ради власної реклами, і з прикрості, що досі наші поважні літературознавці, захопившись фантомним явищем постмодернізму, не бажають визнати, що нині в Україні існує потужний пласт дуже серйозної, талановитої гостро-соціальної, людиноцентриської літератури, яку творять, уявіть собі, жінки! На жаль, мало «розкручені». На доказ цього я нещодавно спеціально упорядкувала антологію сучасної жіночої прози, у яку ввійшли твори жінок-прозаїків приблизно мого покоління – «семидесятників», чи як нас іменують – постшістдесятників (яке негарне слово!), які справді пишуть з переконання, що письменник в Україні більше, ніж письменник. Це і Любов Голота, і Софія Майданська, і Теодозія Зарівна, Марія Влад і Світлана Йовенко, Галина Паламарчук і Галина Кирпа, Людмила Таран і Людмила Тарнашинська, Катерина Мотрич і Надія Степула, Раїса Харитонова і ще добрий десяток наших посестр по перу, які живуть і творять в провінції…

А.Б.: – Ваші твори перекладались на різні мови світу. Чи тепер стало набагато легше потрапити на сторінки зарубіжних видань, ніж це було за радянських часів?

Г.Т.: – Що було доброго в радянські часи, то це гарна традиція – дружити літературами, перекладати один одного і видаватися державним коштом. Нині ж усе залежить від менеджерських талантів самого письменника, його особистих зв’язків і, звичайно, грошей. Маєш усе це – перекладуть і в Африці. У нас є кілька письменників, які друкуються за кордоном власним коштом, але видають це за світову популярність. Існують різні іноземні гранти, але ними користується дуже вузьке коло авторів, на жаль, творчість яких не є яскравими взірцями національної літератури. Це радше тексти, адаптовані до сучасних глобалістичних процесів. Водночас, усі ми знаємо, як важно протиснутися у щільний світ чужоіншої літератури, перенасичений власними геніями і графоманами. Та все ж мене тішить, що певний прорив у Європу зробили молоді письменники, які знають іноземні мови, співпрацюють із посольствами європейських держав як популяризатори їхніх літератур. Тішить, що у відповідь їх теж починають перекладати.
Але це – крапля в морі. На жаль, у нас в Україні держава не дуже переймається популяризацією вітчизняної літератури за кордоном. Йдеться не тільки про наші посольства за кордоном, чи відповідні міністерства й установи. Йдеться про серйозну державну програму на кшталт дієвої і плодотворної програми «Держкомтелерадіо» на підтримку вітчизняного книгодрукування – «Українська книга», дякуючи якій наші бібліотека щороку поповнюються талановитими і соціальнозначущими творами сучасних письменників. Ініціаторами запровадження такої програми, звісно, мали би стати народні депутати, яким ми делегували обов’язки дбати про долю і славу України, (а не про власну), і, звичайно ж – державні культурні та наукові установи, творчі і громадські організації, як от: Спілка письменників, Інститут літератури, Академія наук, Український Фонд культури, а також засоби масової інформації, зобов’язані не тільки інформувати люд про набутки вітчизняного письменства, а й формувати суспільну думку про їх державну цінність і національне значення. Адже, як відомо, ще жодний, навіть найгеніальніший митець, тим більше письменник, не став сам по собі всесвітньо відомим. Навіть планетарно знаменита «мама» Гарі Потерра – це теж в певній мірі реалізація імперських амбіції Англії у світовому (тепер інформаційному) просторі.
На жаль, українці так довго були бездержавними, що й досі, хоч які б державні посади вони не займали, не здатні мислити по-державному. Особливо, коли йдеться про оцінку і поцінування наших творців. Наводжу приклад. Зовсім недавно повторилася (один до одного) призабута, майже столітньої давності, неприємна історія з висуненням на Нобелівську премію Івана Франка, яке завершилось невдачею тільки тому, що українського генія… не підтримали свої ж вчені землячки… Здавалось би, гіркий досвід мав би чогось навчити нащадків. Та ба! Нещодавне висунення на цю престижну нагороду патріарха нашої поезії Бориса Олійника замість активної суспільної підтримки викликало незрозумілу обструкцію в деяких письменницьки «тусовках»… Зостається лиш руками розвести: що поробиш, такі «іздєржкі» нашої «постколоніальної демократії».… Тому, підкреслюю, доки держава Україна (влада й народ) не зрозуміє, що література – це важливий аргумент не тільки для її внутрішнього, а й для планетарного ствердження, у нас не буде ні всесвітньо відомих митців, ні Нобелівських лауреатів, ні поваги у світі. І це не тільки моя думка. Тепер Ви розумієте, чому українські письменники з таким ентузіазмом сприйняли Ваш Міжнародний видавничий проект «Созвучие сердец». Отож мій Вам респект і сподівання, що це тільки початок відродження білорусько-українських давніх і славних літературних зв’язків.

А.Б.: – Нині не стихають розмови про те, що література втрачає свого читача. Чи торкнулася ця проблема української літератури?

Г.Т.: – Це, здається мені, проблема планетарна… Але не думаю, що трагічна. Просто ми з Вами, які жили колись в найбільш “читающей стране СССР”, маємо з чим порівнювати. Але в ті часи не було ще таких яскравих і потужних джерел “втамування” духовної й інформаційної спраги, як телебачення та Інтернет. Тож якщо народ зараз і став менше читати друкованих книжок, то тільки тому, що він їх читає в електронному вигляді. Так хочеться сподіватися… Мене інше тривожить. Не відаю, як у Білорусі, а в Україні сьогодні саму літературу вперто намагаються переворити на таку собі складову розважального бізнесу, або ж його доважок. Якщо ж ти не хочеш опускатися до рівня “попси”, тебе ніде немає. І на це працюють приватні телеканали, і зареєстровані в Україні потужні іноземні видавництва, що “розкручують” тільки авторів певного штибу, і яким належать великі книжкові супермаркети, де важко знайти українську книжку, хіба що авторства депутатів Верховної Ради і “грантоїдів”….
Правда, в певній мірі рятують ситуацію періодично діючі книжкові виставки та знаменитий Львівськи форум видавців, на який “уповає” вся “книжна” Україна і який наочно доводить усім, що українська книга затребувана українським суспільством.

А.Б.: – Як виживає у нинішніх умовах українська літературна періодика? Хто її головний передплатник і читач?

Г.Т.: – Важко… На неї ніхто не тисне, не забороняє, але й не звертає уваги. Незалежні літературні видання, що періодично з’являються, перебувають у постійному пошукові спонсорів і розчаровано закриваються, не знайшовши їх. На жаль, наші олігархи захоплюються всіма мистецтвами, крім літератури… Щоправда, існує державна програма підтримки, але тільки тих літературних видань, співзасновниками яких є органи влади. Власне, майже в кожній області виходить свій часопис, в досить таки високого рівня, але жоден з них поки що не зумів стати всеукраїнським… Щодо “всеукраїнських”, то лишень завдяки самовідданості редактора Віктора Баранова тримається на плаву журнал “Київ”, доля якого в чималій мірі залежить від літературних уподобань чергового градоначальника. Це можна сказати і про єдиний спілчанський журнал “Березіль” (колишній “Прапор”), львівський “Дзвін” (“Жовтень”), і про таке колись популярне джерело пізнання світової літератури, як журнал “Всесвіт”, і про журнал “Кур’єр Кривбасу”, виплеканий ентузіазмом Григорія Гусейнова… Дякуючи мецентам – патріотам з діаспори та скромному фінансуванню ще живе найстаріша і найвідоміша газета письменників “Літературна Україна”. На жаль, не може вийти на нормальний тираж через брак коштів зовсім молода, зате вельми цікава і креативна “Українська літературна газета”,тому часопис працює переважно в режимі інтернет-видання, до речі, дуже популярного серед молоді…
А хто передплатники цих часописів? Та хто ж, як не самовіддана і не дуже багата українська інтелігенція, переважно старшого покоління. Адже молодь черпає інформацію із Інтернету…

А.Б.: – Коли порівняти українську літературу ХХ століття і сьогочасну: що вона, можливо, згубила, від чого позбулася, і чого, навпаки, набула? Що найбільш характерне для неї, нинішньої, Ви відзначиили б?

Г.Т.: – Щоби бути об’єктивним, на це треба дивитися, певно, не з погляду сучасності, а з погляду вічності. Попри всі названі мною насущні проблеми, українська література за роки Незалежності все-таки здобула більші можливості – оту саму пресловуту свободу слова, а з нею і “нове дихання”, і снагу вийти на новий рівень якості, на нові теми, раніше табуйовані. І це потверджують твори письменників покоління шістдесятників: Бориса Олійника, Івана Драча, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Павла Мовчана, Валерія Шевчука, Юрія Мушкетика, Анатолія Дімарова, Юрія Щербака…. І сімдесятників Віктора Баранова, Михайла Слабошпицького, Любові Голоти, Михайла Шевченка, Василя Портяка, і вісьмидесятників Євгена Пашковського, Євгена Барана, Василя Герасим’юка, Василя Трубая, Степана Процюка, Володимира Даниленка… З’явилися, як я вже казала, ціла плеяда молодих талановитих поетів, які гармонійно поєднують в собі свободу творчості, романтичну вірність національним традиціям із здоровим конформізмом та скептицизмом. Вони активні, зорієнтовані на Європу, не чекають ні від кого милостині, надіються тільки на свої сили і талант. Раніше вони переважно групувалися довкола видавництв, які їх охоче видавали, ігноруючи Спілку письменників, як застарілу структуру. Але останнім часом за керівництва Віктора Баранова Національна Спілка письменників України “поміняла” свою політику щодо молодих, відкривши талановитим широко двері для вступу та створивши умови для реалізації їх ініціатив та самоствердження. Молодими талантами поповнились і ряди літературознавців, критиків та перекладачів. Просто таки на очах розквітла дитяча література, яку поряд з маститими авторами творять і молоді. Трохи сутужніше з молодою прозою, оскільки цей жанр вимагає знань, великого житейського досвіду і великої посидющості. Та все ж її пишуть і вона має свого читача. Слава Богу, за великим рахунком, традиція духовного зв’язку літературних поколінь не переривається. Правда, як людину, приналежну до покоління митців, якому довелося відстоювати своє право на свободи слорва і творчості, мене трохи бентежить десакралізація молодої літератури, її дегероїзація, ігнорування тієї високої громадянської ідеї, тієї гуманністичної мети, які попередні покоління вкладали у вислів: “поет у… своїй державі (скажемо так) більше, як поет”.
Однак, сподіваюсь, це – наживне. Тим більше, що на варті цього морального імперативу стоять незрушно ті письменники, яких я назвала раніше…

А. Б.: – Говорячи про власну творчість, Ви якось зізналися, що своїми творами пишете долю сучасної України. А коли зазирнути трохи наперед, у будуччину: якою бачиться вам ця доля?

Г.Т.: – А хіба можна сумніватися у будуччині того, що сотворив Господь Бог? Я свято вірю, що доля кожного народу, кожної держави, України чи Білорусії, як і кожної людини, у волі Вищого Розуму, Доцільності і Справедливості. Інакше б нас усіх давно на цій землі не було б. І впевненості в цьому мені додає тисячолітня історія Україна, яку я ось уже котрий рік уперто і скрупольозно вивчаю. Господи! “Чого” і “кого” тільки не було на цьому воістину хресному шляху! А Україна – є. І буде. І це головне.

Розмовляв АЛЄСЬ БАДАК
Коментарі  
GerDype - Buy Viagra Online In The Us Ge IP:146.185.223.202 | 06-02-2018 09:37:00
Amoxicillin Cough Seraph And cialis Amoxicillin Warfarin Interaction
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:31
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:32
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:33
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:35
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:36
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:36
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:37
AQcc
ZuRn IP:208.92.193.232 | 02-03-2018 19:59:38
AQcc
Shaownect - What Is The Dosage For Zithrom IP:146.185.223.202 | 09-04-2018 12:45:22
Amoxicillin Dose For 24 Lb Toddler buy cialis from canada Youtube Levitra Zithromax Allergic Reaction Acheter Cialis Pas Cher
Shaownect - Cialis Duracion Efecto Shaowne IP:146.185.223.202 | 15-04-2018 06:01:13
Cephalexin 500mg Capsule Buy Roche Propecia Online Uk generic cialis canada Online Valtrex Prescription
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:15
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:16
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:18
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:19
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:20
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:20
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:22
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:23
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:24
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:25
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:26
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:27
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:29
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:30
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:31
LZDu
VBhp,.(".'.),) IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:32
LZDu
VBhp,.(".'.),) IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:33
LZDu
VBhp,.(".'.),) IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:34
LZDu
VBhp,.(".'.),) IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:36
LZDu
VBhp,.(".'.),) IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:37
LZDu
VBhp'ciNJbU IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:38
LZDu
VBhp'ciNJbU IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:39
LZDu
VBhp'ciNJbU IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:41
LZDu
VBhp'ciNJbU IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:42
LZDu
VBhp'ciNJbU IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:44
LZDu
VBhp - ().,)(.",' IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:44
LZDu
VBhp - ().,)(.",' IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:45
LZDu
VBhp - ().,)(.",' IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:46
LZDu
VBhp - ().,)(.",' IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:47
LZDu
VBhp - ().,)(.",' IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:49
LZDu
VBhp - 'FJStkT IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:49
LZDu
VBhp - 'FJStkT IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:50
LZDu
VBhp - 'FJStkT IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:52
LZDu
VBhp - 'FJStkT IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:53
LZDu
VBhp - 'FJStkT IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:54
LZDu
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:55
LZDu(".('.)()(
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:56
LZDu(".('.)()(
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:57
LZDu(".('.)()(
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:51:58
LZDu(".('.)()(
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:52:00
LZDu(".('.)()(
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:52:00
LZDu'hJgLML
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:52:01
LZDu'hJgLML
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:52:02
LZDu'hJgLML
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:52:04
LZDu'hJgLML
VBhp IP:213.251.182.111 | 23-04-2018 14:52:05
LZDu'hJgLML
syzZ IP:213.251.182.110 | 23-04-2018 14:54:25
aTsj
syzZ IP:213.251.182.110 | 23-04-2018 14:54:26
aTsj
syzZ IP:213.251.182.110 | 23-04-2018 14:54:27
aTsj
syzZ IP:213.251.182.110 | 23-04-2018 14:54:29
aTsj
syzZ IP:213.251.182.110 | 23-04-2018 14:54:30
aTsj
Stevehah - Scene Music uploader FTP IP:213.159.38.90 | 08-02-2019 04:00:18
Hello,

Searching ftp uploader, old, new music scene 1990-2019.
Ratio 1:1 upload/download
Rock/Pop/Rap/Metal/Trance/Dance/House/Electro...
Contact: http://0daymusic.org


Best Regards,
Robert
DarrellAnist - assistance IP:178.137.16.51 | 21-05-2019 05:30:26
I have discovered quite a lot of useful information on your website particularly this page. Thanks for sharing.
[url]https://histss.weebly.com/first.html[/url]
[url]https://history-essay.weebly.com/history-essay.html[/url]
[url]https://hessay.weebly.com/third.html[/url]
[url]https://history-essay.weebly.com/skills-revealed.html[/url]
[url]https://h-essay.weebly.com/second.html[/url]
Ashly Kreitmayer IP:20.55.74.2 | 22-01-2021 20:20:51
It is with sad regret to inform you StarDataGroup.com is shutting down.
It has been a tough year all round and we decided to go out with a bang!

Any group of databases listed below is $49 or $149 for all 16 databases in this one time offer.
You can purchase it at www.StarDataGroup.com and view samples.

- LinkedIn Database
43,535,433 LinkedIn Records

- USA B2B Companies Database
28,147,835 Companies

- Forex
Forex South Africa 113,550 Forex Traders
Forex Australia 135,696 Forex Traders
Forex UK 779,674 Forex Traders

- UK Companies Database
521,303 Companies

- German Databases
German Companies Database: 2,209,191 Companies
German Executives Database: 985,048 Executives

- Australian Companies Database
1,806,596 Companies

- UAE Companies Database
950,652 Companies

- Affiliate Marketers Database
494,909 records

- South African Databases
B2B Companies Database: 1,462,227 Companies
Directors Database: 758,834 Directors
Healthcare Database: 376,599 Medical Professionals
Wholesalers Database: 106,932 Wholesalers
Real Estate Agent Database: 257,980 Estate Agents
Forex South Africa: 113,550 Forex Traders

Visit www.stardatagroup.com or contact us with any queries.

Kind Regards,
StarDataGroup.com
Dorris Ennis IP:40.75.67.235 | 02-02-2021 18:47:18
It is with sad regret to inform you StarDataGroup.com is shutting down.

Fire sale till the 7th of Feb.

Any group of databases listed below is $49 or $149 for all 16 databases in this one time offer.
You can purchase it at www.StarDataGroup.com and view samples.

- LinkedIn Database
43,535,433 LinkedIn Records

- USA B2B Companies Database
28,147,835 Companies

- Forex
Forex South Africa 113,550 Forex Traders
Forex Australia 135,696 Forex Traders
Forex UK 779,674 Forex Traders

- UK Companies Database
521,303 Companies

- German Databases
German Companies Database: 2,209,191 Companies
German Executives Database: 985,048 Executives

- Australian Companies Database
1,806,596 Companies

- UAE Companies Database
950,652 Companies

- Affiliate Marketers Database
494,909 records

- South African Databases
B2B Companies Database: 1,462,227 Companies
Directors Database: 758,834 Directors
Healthcare Database: 376,599 Medical Professionals
Wholesalers Database: 106,932 Wholesalers
Real Estate Agent Database: 257,980 Estate Agents
Forex South Africa: 113,550 Forex Traders

Visit www.stardatagroup.com or contact us with any queries.

Kind Regards,
StarDataGroup.com
Audra Howard IP:13.84.33.169 | 11-02-2021 14:55:32
It is with sad regret to inform you StarDataGroup.com is shutting down.

Fire sale going on!

Any group of databases listed below is $49 or $149 for all 16 databases in this one time offer.
You can purchase it at www.StarDataGroup.com and view samples.

- LinkedIn Database
43,535,433 LinkedIn Records

- USA B2B Companies Database
28,147,835 Companies

- Forex
Forex South Africa 113,550 Forex Traders
Forex Australia 135,696 Forex Traders
Forex UK 779,674 Forex Traders

- UK Companies Database
521,303 Companies

- German Databases
German Companies Database: 2,209,191 Companies
German Executives Database: 985,048 Executives

- Australian Companies Database
1,806,596 Companies

- UAE Companies Database
950,652 Companies

- Affiliate Marketers Database
494,909 records

- South African Databases
B2B Companies Database: 1,462,227 Companies
Directors Database: 758,834 Directors
Healthcare Database: 376,599 Medical Professionals
Wholesalers Database: 106,932 Wholesalers
Real Estate Agent Database: 257,980 Estate Agents
Forex South Africa: 113,550 Forex Traders

Visit www.stardatagroup.com or contact us with any queries.

Kind Regards,
StarDataGroup.com
Maurice Loche IP:13.84.206.61 | 16-02-2021 04:43:14
Use SendBulkMails.com to run email campaigns from your own private dashboard.

Cold emails are allowed and won't get you blocked

- 1Mil emails / mo @ $99 USD
- Dedicated IP and Domain Included
- Detailed statistical reports (delivery, bounce, clicks etc.)
- Quick and easy setup with extended support at no extra cost.
- Cancel anytime!

Regards,
www.SendBulkMails.com
Arianne Manzi IP:52.148.135.128 | 23-02-2021 19:25:05
Do you need more clients?

We have amazing databases starting at $9.99 until the end of the Month!

Visit us at StarDataGroup.com
SendBulkMails.com IP:51.143.22.92 | 26-02-2021 01:42:24
SendBulkMails.com allows you to reach out to clients via cold email marketing.

- 1Mil emails starter package
- Dedicated IP and Domain Included

- Detailed statistical reports (delivery, bounce, clicks etc.)

- Quick and easy setup with extended support at no extra cost.

- Cancel anytime!

SendBulkMails.com
Grace Wren IP:52.251.59.29 | 09-03-2021 03:41:12
Hi,

I'm always asked what is the quickest way to make money online, when you are just starting out? Well here's the definitive answer that question:

==> https://sesforyou.com

New Book Reveals How I Built A 7-Figure Online Business Using Nothing But Ethical Email Marketing To Drive Revenue, Sales and Commissions...

==> https://sesforyou.com

Regards,
SesForYou.com
Venetta Merrell IP:137.116.68.114 | 25-03-2021 07:36:43
Hello,

BestLocalData.com has a special package you get any group of databases for $49 or $249 for all 16 databases and unlimited emails for a year(Domain, IP, Dashboard included).

You can purchase it on BestLocalData.com and see samples if you are interested.
Betsy Rincon IP:52.176.146.38 | 29-03-2021 02:02:33
Need extra income?

A fully hosted, done for you content + monetisation and a stunning design web based software that creates a fully automated done for you cryptocurrency affiliate site,

Visit us: https://warriorplus.com/o2/a/f5s4y/0
Minda Moulds IP:52.165.167.105 | 08-04-2021 12:42:15
Hey,

It was nice speaking to you the other day, this is the service I was telling you about that helped us boost our ROI almost 2000%

Its a company called Lifemail.studio sorry it took so long to get back to you. They allow you to send any email doesn't matter what.

We dealt with a guy named Michael, he was friendly and got us setup really quickly.

Regards,
Minda
Flossie Bateman IP:52.146.42.87 | 13-04-2021 21:01:03
Hello,

Send unlimited emails to unlimited lists with one click and no monthly fees!

$99 once off!

LifeMailNow.com
Floyd Rintel IP:52.255.135.108 | 17-04-2021 00:22:52
Do you need clients?

We compiled some of the world's top databases for you at ridiculous low prices. $49 for any of our databases or $99 for all 16 databases!

Visit BestLocalData.com

Regards,
Floyd
Ronald Wortman IP:202.155.204.182 | 28-04-2021 19:57:53
Hey!

BestLocalData has an amazing special. 16 databases for $99.

LinkedIn(43million records) USA B2B (28 million companies), Australia, South Africa, UK, Germany and all of that included.

Instant delivery!

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=7S34LZQSKKQHG

Or check out more on our website!

Regards,
Ronald
Sadye Broadway IP:52.14.166.129 | 11-05-2021 06:19:03
Hello from SendBulkMails.com,

We have a special limited offer for you to send unlimited emails.

We allow non-permission based emails and you won't ever get blocked.

We also buy your domain for you and give you a clean IP and setup your DNS records.

Check us out on SendBulkMails.com
Tessa Dawes IP:52.14.166.129 | 11-05-2021 20:01:33
Hello from BestLocalData.com

Due to the pandemic BestLocalData.com is shutting down on the 14th of May.

We have more than a 100 million records of Key Executives all over the world.

We hope that this Data will serve other companies to succeed in their marketing efforts.

We have reduced all the prices to next to nothing on our website BestLocalData.com

We wish you the best in your future endeavours.
Janna Faunce IP:52.14.166.129 | 12-05-2021 10:50:37
Hello from SendBulkMails.com,

We have a special limited offer for you to send unlimited emails.

We allow non-permission based emails and you won't ever get blocked.

We also buy your domain for you and give you a clean IP and setup your DNS records.

Check us out on SendBulkMails.com
Jacinto Saville IP:73.185.48.244 | 16-05-2021 06:32:42
Hello from order-fulfillment.net,

Doing your own product shipping or order fulfillment in house?

Tired of it? Visit us on www.order-fulfillment.net

We can store, inventory, and manage your drop shipping / order fulfillment for you.

Based in the US for almost 2 decades - we ship around the world and will save you time and money.

Who would be the best contact at your company to discuss?

Here are some of the items we ship for clients:
-Books, training manuals, guides
-New member welcomes boxes and gifts
-Product samples
-Marketing materials
-Medical program test kits
-Follow up gifts to clients, leads, and prospects

Thank you!
Fulfillment Warehouse
https://order-fulfillment.net
Omer Bromley IP:172.241.232.45 | 20-05-2021 10:30:09
Are you looking for the best way to market your business?

FbCourses.net has the answer..

Not sure where to start, or what to do?

Why not learn from the best. All of the best.

We are offering at never before seen prices all of the top courses for one insanely low price.

If you have been thinking of how to generate more leads, website traffic or sales today is the day.

All courses are available in full with immediate download on FbCourses.net

Not sure which one you like, for the next 24 hours we are offering the entire suite of courses for the lowest amount you could possible imagine.

Check us out : FbCourses.net

You could be driving new income or starting the new side hustle today!
India Cavenagh IP:191.102.135.179 | 26-05-2021 03:49:05
Hello,

It is with sad regret to inform you that BestLocalData.com is shutting down.

We have made all our databases for sale for a once-off price.

Visit our website to get the best bargain of your life. BestLocalData.com

Regards,
India
Annis Governor IP:191.102.135.179 | 27-05-2021 03:52:56
Hello,

It is with sad regret to inform you that BestLocalData.com is shutting down.

We have made all our databases for sale for a once-off price.

Visit our website to get the best bargain of your life. BestLocalData.com

Regards,
Annis
Audrey Spear IP:107.158.202.136 | 02-06-2021 19:42:01
Hello,

It is with sad regret to inform you that BestLocalData.com is shutting down.

We have made all our databases for sale for a once-off price.

Visit our website to get the best bargain of your life. BestLocalData.com

Regards,
Audrey
Kiera Yu IP:196.18.225.54 | 11-06-2021 09:43:26
We at BestLocalData.com has been hit badly by Covid-19 and as a result BestLocalData.com is shutting down.

We provided the best data to companies to find their right customer base, we don't want other companies to go down the same path we went and go out of business.

As a result we are providing our data till the end of the week at the lowest possible prices.

BestLocalData.com
Haley Bown IP:194.36.99.162 | 15-06-2021 11:15:37
Hello from order-fulfillment.net,

Doing your own product shipping or order fulfillment in house?

Tired of it? Visit us on www.order-fulfillment.net

We can store, inventory, and manage your drop shipping / order fulfillment for you.

Based in the US for almost 2 decades - we ship around the world and will save you time and money.

Who would be the best contact at your company to discuss?

Here are some of the items we ship for clients:
-Books, training manuals, guides
-New member welcomes boxes and gifts
-Product samples
-Marketing materials
-Medical program test kits
-Follow up gifts to clients, leads, and prospects

Thank you!
Fulfillment Warehouse
https://order-fulfillment.net
Shannan Florence IP:155.94.166.243 | 19-06-2021 10:40:33
Hello from FbCourses.net

Want to pay $0.01 a click? We got you covered.

A great team of Global Digital Marketing experts have compiled this list of 13 Best + Free Facebook Advertising Training, Classes and Courses to help you learn and excel at Facebook Ads & Marketing.

Thousands of professionals have already benefited from this list on Facebook Training.

Regards,
Shannan
Poppy Forrester IP:191.102.135.179 | 22-06-2021 08:56:47
The plug welcomes you with a super discount of 15% on every product for a limited period of time! (Promo code: THEPLUG)

We offer the largest assortment of private databases! Such as:

- The Largest collection of Linkedin Databases!
- Forex Consumers (worldwide)
- Casino Consumers (worldwide)
- Business Databases (worldwide)
- Cryptocurrency consumers (worldwide)
- many more..

And the best part of it! We are the only source you will ever need! We have the largest database on the market with the greatest prices and team.

Visit us: https://silent-plug.com/
Blondell Castella IP:3.16.152.69 | 28-06-2021 20:10:15
It is with sad regret to inform you that because of the Covid pandemic BestLocalData.com is shutting down at the end of the month.

We have lost family members and colleagues and have decided to shut down BestLocalData.com

It was a pleasure serving you all these years. We have made all our databases available for $99 (All of it for $99) for those interested.

Kind Regards,
BestLocalData.com
Blondell
Clark Ferrari IP:3.16.152.69 | 30-06-2021 19:47:13
Hi ,

I am following up on my message below.

Who would I speak with about handling your US order fulfillment and shipping?

Regards,
Clark
order-fulfillment.net

------------------------------------------------------------------------

Hi,

Who would I speak with at your company that manages your product shipping and order fulfillment?

We are US company, offering warehousing, order fulfillment and drop shipping to our customers since 2005.

Here are some of the items we ship for clients:

-Books, training manuals, guides
-E-com product drop shipping
-New member welcomes boxes and gifts
-Product samples
-Health and Medical supplements
-Marketing materials
-Medical program test kits
-Follow up gifts to clients, leads, and prospects

Do you have some time to discuss - phone / email ?

Thanks,

Fulfillment Specialist
www.Order-Fulfillment.net
Winston London - 6 August 2021 IP:103.247.151.248 | 06-08-2021 00:24:11
6 August 2021.

This is the last day BestLocalData.com will be online and operate. We are shutting down and all our data is for sale for $99.

Regards,
Winston
Merrill Talbert - Explosive Business Data - SunD IP:185.182.11.232 | 16-08-2021 16:30:40
New data just for you!

Hi, just letting you know you can now select from hundreds of millions of data records in 200+ countries and in various industries. Benefit from it as soon as possible.

Browse our databases or request a custom list that suits your needs.

There's something for everyone.

Have a look!
https://sundatagroup.one
Courtney Ansell - Limited Offer IP:194.36.99.110 | 22-08-2021 11:08:16
Hello.

Need leads for your business? We have a limited offer where we sell almost 400 million executives around the world in 165 countries for $299.

Or you can buy your country individually for $99.

www.SunDataGroup.one
Adriene Guardado - Leads - www.SunDataGroup.one IP:170.83.177.252 | 27-08-2021 12:42:44
We have an amazing database of leads for you.

All countries are $99 and you can buy the entire world 165 countries for $179.

This offer is valid till Friday.

www.SunDataGroup.one
Amparo Sayre - 366,295,395 Companies / Execut IP:196.242.20.70 | 01-09-2021 07:18:17
Hello.

It is with sad regret to inform you we are shutting down.

We are selling our entire leads database 366,295,395 Companies / Executives. for $179

All countries are $99 and you can buy the entire world 165 countries for $179.

www.SunDataGroup.one
Seymour Whitt - Order Fulfillment for your bus IP:45.92.28.113 | 01-09-2021 21:11:40
Hi from Order-Fulfillment.net

Who would I speak with at your company about any of your order fulfillment and drop shipping needs?

My company Order-Fulfillment.net can warehouse, inventory, and manage your drop shipping / order fulfillment for your customer orders.

Based in the USA for almost 2 decades, near major USA air and sea ports.

Here are some of the items we currently pick, pack and ship for clients:

-Books, training manuals, guides
-New member welcomes boxes and gifts
-Product samples
-Marketing materials
-Medical program test kits
-Follow up gifts to clients, leads, and prospects

Thank you!

Fulfillment Warehouse
Order-Fulfillment.net
Drop Shipping and Order Fulfillment Specialists since 2003
Jerold Handfield - Leads for your business - SunD IP:107.158.92.182 | 11-09-2021 10:51:19
Hello from SunDataGroup.com

We are selling leads from around the world. I thought your company could benefit from it.

You can visit our website www.SunDataGroup.com to see some of our data.

We have a special offer running. All our databases for $99.
Rodger Himmel - BusinessLeads101.com IP:206.253.164.28 | 30-09-2021 09:25:46
Hey!

Get all the leads you ever need. We have a special offer running BusinessLeads101.com.

Stop paying Facebook and Linkedin and get a once-off solution.

Regards,
Rodger
Hermelinda Ebsworth - Custom Jobs IP:64.227.10.64 | 01-10-2021 21:54:19
Hello,

My name is Johan, I am a PHP programmer that specializes in data driven web applications.

Anything related to PHP, MySQL, Data scraping etc.

If you have any custom jobs you can add me on skype to discuss your requirements.

Skype: cmsdevelopers

Regards,
Johan
Grazyna Machado - Branded Promo Products for you IP:68.183.140.120 | 07-10-2021 20:01:08
Hi ,

Who would I contact at your company that handles ordering your logo products, t-shirts, and promotional items?

For over 20 years we have been creating and supplying our clients with all their custom logo merchandise.

We can put your logo onto anything including:

-Custom Printed T-shirts / Hoodies
-Pens
-Mugs
-T-shirts
-Bags
-Banners
-Table Covers
-Key chains
-USB flash drives

---plus 350,000 other items!

We also offer PPE items such as hand sanitizer and masks.

Are there any upcoming projects that you need logo items for?

Thanks in advance for your time.

Regards,

Grazyna
Custom Branded Product Specialist
Leandro Coggins - 366,295,395 Leads for $20 - Bu IP:137.184.179.238 | 26-10-2021 07:59:28
We have a one time limited offer.

366,295,395 Leads for $20!

BusinessLeads101.com!
Johan Fourie - Contact Marketing IP:159.223.123.41 | 27-10-2021 20:55:14
Hello.

For the first time ever we are offering our contact marketing software to companies.

If you have a B2B product that you would like to promote via contact forms or our dedicated email servers service feel free to contact me on:

Skype: cmsdevelopers
Telegram: https://t.me/custommarketing2
WhatsApp: +27 72 280 1952
Phone: +27 64 210 1993

Regards,
Johan Fourie
Mitch Gainey - Unlimited Emails Monthly - tin IP:159.223.123.19 | 02-11-2021 04:41:00
Hey, want to send unlimited emails monthly?

1) Clean IP
2) Domain
3) Full Cpanel access

Visit us.

www.tinyurl.com/MarketingUnlimited
Patrice Pinkney - Order Fulfillment for your bus IP:137.184.179.43 | 02-11-2021 18:28:01
Hi from Order-Fulfillment.net

Who would I speak with at your company about any of your order fulfillment and drop shipping needs?

My company Order-Fulfillment.net can warehouse, inventory, and manage your drop shipping / order fulfillment for your customer orders.

Based in the USA for almost 2 decades, near major USA air and sea ports.

Here are some of the items we currently pick, pack and ship for clients:

-Books, training manuals, guides
-New member welcomes boxes and gifts
-Product samples
-Marketing materials
-Medical program test kits
-Follow up gifts to clients, leads, and prospects

Thank you!

Fulfillment Warehouse
Order-Fulfillment.net
Drop Shipping and Order Fulfillment Specialists since 2003
Nina Gannon - https://tinyurl.com/10kEbooks IP:159.223.123.19 | 03-11-2021 01:32:57
10,000+ High-Quality eBook Super Pack

WITH FULL UNRESTRICTED RIGHTS

You get instant access to a stunning collection of 10,000+ high-quality evergreen ebooks of unique PLR content created around hot trending topics such as internet marketing, health, fitness, self-help, social media, making money, etc.

https://tinyurl.com/10kEbooks
Rudy Waldock - Complete LinkedIn Database IP:159.223.123.19 | 03-11-2021 19:33:33
Hello!

Limited Time Offer - Complete LinkedIn Leads - $49

https://tinyurl.com/LinkedInDatabase
Phyllis Kitchens - Question IP:39.106.223.134 | 09-11-2021 03:54:30
Hi from Q-Mails.com!

Who can I speak to you in your company regarding dedicated bulk email services?

We have once off packages and subscription based models.

Starting at $79 for 1 million emails recurring or $99 for once off.

Regards,
Phyllis
Bettie Joy - Starving for clients? IP:159.223.154.92 | 17-11-2021 01:43:05
Hey, are you starving to find the right leads?

CompanyLeads.org has launched a limited time offer that covers all the countries in the world.

At $149 once-off you get access to over 300 million leads categorized, targetted and ideal.

Instant access and delivery. Visit CompanyLeads.org

Regards,
Bettie
Esteban Rubio - Black Friday Leads IP:159.223.154.92 | 23-11-2021 21:20:33
Hey, we are running a black friday special on leads..

The entire USA (93 million records for $79)
The entire Australia (8 million records for AUD 99)
The entire South African Database (4 Million records for R1000)
The entire UK (16 million records for _49)

Or take all 152 countries for $99!

Instant access and delivery. Visit CompanyLeads.org

Regards,
Esteban
Hellen Eoff - Shut Down Sale IP:159.223.51.217 | 01-12-2021 06:38:42
Need Business Leads in 152 countries?

We are having a shut down sale!

tinyurl.com/ShutDownDeal
Stormy Kelsall - Contact Form Sending IP:20.121.116.38 | 06-12-2021 23:59:35
Find new customers for your product or service by automatically contacting them with your personal message via automated contact form submission.

You can submit any kind of content.

$99 per 1 million please specify which countries you prefer the rest will be made up of the rest of the (closest) countries if there isn't enough.

You can contact me on

telegram: custommarketing2

skype: cmsdevelopers

Buy it here: https://shoppy.gg/product/mYmRfLu
Charolette Coley - Bitcoin Billionare IP:20.119.199.213 | 11-12-2021 18:33:22
Life is a blueprint of successful chances and opportunities.

Those who win grab these opportunities as they pass by..

https://bitcoinbillionare.me/
Прокоментувати
Ім'я:
Тема:

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 


Новинки

B16.JPG
...